Отримайте безкоштовну вищу освіту у Карловому університеті (Чехія)

Карлов університет у Празі був заснований у 1348 році і є одним з найстаріших університетів світу

Отримайте безкоштовну вищу освіту у Карловому університеті (Чехія)

Сьогодні в Карловому університеті навчаються більше 51 000 студентів (це приблизно шоста частина всіх студентів у Чеській Республіці).

Більше 18 000 навчаються на програмах бакалаврату, 25 000 - на магістерських програмах і понад 7000 - на докторантурі. З них більше 6000 студентів приїхали навчатися з-за кордону.

У академічному рейтингу університетів світу, який складається в Інституті вищої освіти Шанхайського університету і який оцінює 2000 університетів, Карлів університет потрапив у список 300 найкращих. Також, Карлов університет знаходиться серед 100 кращих європейських університетів.

Щороку сотні українців вступають до цього вузу. Особливою популярністю серед українців користуються медичний та технічний факультети.

Студенти з України навчаються чеською мовою, 90% з них закінчують підготовчі курси при університеті, отже, знайомі з вимогами викладачів і безпосередньо з викладачами. Студентам, що вивчали мову на курсах чеської мови або з репетитором досить важко конкурувати з абітурієнтами, які відчувають себе в Чехії як вдома.

Зазвичай студентам пропонують 2 програми підготовки. Перша, річна програма, готує абітурієнтів до вступу на перший курс. Друга, семестральна програма, розрахована на випускників-бакалаврів та на студентів, які отримують у Празі другу вищу освіту.

Найбільш інтенсивними є курси Uniprep при Карловому університеті. За рік навчання на Uniprep налічується близько 1500 годин чеської мови та супутніх предметів для вступних іспитів.

Щодо менш напружених курсів, наприклад, чеська освітня компанія TBS пропонує курс, розрахований на один рік, який складається з 600 годин виключно чеської мови при Чеському технічному університеті, а курси при університеті Палацького готують студента 700 навчальних годин на рік з 3 дисциплін – чеської, англійської мов та математики.

Вартість річних підготовчих програм варіюється в залежності від місця проживання студента та інтенсивності програми і складає від 6 до 10 тисяч євро. Це загальна вартість програми з усіма витратами, такими як віза, медичне страхування, харчування, проживання, витрати на переклад документів та проїзд.

Будь-які підготовчі курси допомагають студенту підготувати пакет документів для вступу і подати його у бажаний ВНЗ. Зазвичай документи подаються у 2-3 виші чи одночасно на декілька спеціальностей.

Студенти, які в 2011/2012 навчальному році навчатимуться на підготовчих курсах і вступлять до державних вишів Чехії у вересні-жовтні 2012 року, будуть навчатися безкоштовно до отримання диплому.

Якщо взяти до уваги, що з 2013 року за рішенням Чеського парламенту для іноземців вища освіта в Чехії стає платною, гроші, витрачені на підготовчі курси, варті того.

Із запитаннями щодо навчання у Чехії ви можете звернутись до менеджерів освітніх агентств.

Освіта.ua
11.05.2011