Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Кожен може знайти університет собі по кишені
Кожен може знайти університет собі по кишені

Дешева освіта в Європі, цікаві стипендіальні програми, все це на порталі «LänderCheck»

Кожен може знайти університет собі по кишені

"На навчання закордон?" — "Дорого, занадто складно й взагалі нереально". Розробники німецького інтернет-порталу "LänderCheck" захотіли розвіяти такі стереотипи.

Вони запевняють, що за бажання, майже кожен може знайти країну й університет собі по кишені.

"Де вчитися найдешевше? Це залежить від конкретного уявлення студентів. Ми враховуємо розмір зборів за навчання й загальні витрати, — пояснив керівник інтернет-проекту Уве Бранденбурґ з німецького Центру дослідження вищої освіти. — До групи найдешевших країн відносяться ті, де щомісяця слід витрачати не більше 700 євро. Приблизно стільки коштує навчання й у Німеччині".

Отже, серед найдешевших – Болгарія, Румунія, Греція, Португалія. Не так дорого вчитися й у Туреччині, Словенії, Чехії, Хорватії, Польщі але також, як би це дивно не звучало, в Люксембурзі.

Німеччина до списку не увійшла, оскільки інтернет-портал розраховано передусім на німецького користувача, який добре знайомий із ситуацією в своїй країні. Однак Німеччину, напевно, навіть попри запроваджені нещодавно збори за навчання, теж можна віднести до країн з найдешевшою вищою освітою.

"У Європі моїм фаворитом є Італія, — продовжив Уве Бранбенбурґ. — Там є дуже симпатичне правило. Студентам виплачують додаткову стипендію, розмір якої визначається відстанню між місцем головної прописки й університетом. Чим більше часу студент витрачає на дорогу до місця навчання, тим більшу фінансову підтримку він отримає".

А в Туреччині, наприклад, визначено низку країн, студенти з яких платять на третину менше за навчання, ніж інші іноземці. До таких щасливчиків належать і українці.

Такі речі, наголосив Бранденбурґ, варто враховувати, шукаючи місце навчання за кордоном: в одній країні вища освіта, можливо, й безоплатна, але натомість доводиться чимало витрачати на житло й харчування.

Також, може існувати велика різниця й між окремими регіонами однієї й тієї самої країни. "Все залежить від того, в яке місто вирушаєш навчатися. Приклад: Іспанія не належить до дорогих країн. Але спробуйте знайти в Мадриді дешеву квартиру! Там треба більше інвестувати. В інших іспанських містах уже все дещо дешевше", – каже Бранденбурґ.

Загалом, за його словами, помітна така тенденція – Східна Європа все ще дешевша за Північну й Західну Європу. Але, враховуючи різні нюанси, експерт не радить узагальнювати. Він наголошує, що головне ховається в деталях. До речі, ані Росія, ані Україна, як освітні країни, до групи найдешевших не належать.

Автор: Володимир Медяний

Deutsche Welle
14.02.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!