Osvita.ua Освіта за кордоном Глосарій Ліга Плюща (англ. The Ivy League)

Ліга Плюща (англ. The Ivy League)

Ліга Плюща об'єднує найстаріші навчальні заклади США. Спочатку термін використовувався для позначення спортивної асоціації, що включала команди цих навчальних закладів, сьогодні ж із суто спортивної сфери він перейшов в академічну й соціальну.

Навчальні заклади Ліги Плюща традиційно посідають лідируючі позиції в національних і міжнародних рейтингах університетів. У першу десятку найкращих університетів світу 2013 року за версією QS World University Rankings увійшли три «плющі»: Гарвард (друге місце), Йель (восьме), Прінстон (десята позиція).

Усього ж Ліга Плюща об'єднує вісім навчальних закладів, заснованих ще в XVII–XIX століттях:

  • Гарвардський університет (заснований у 1636 році);
  • Йельський університет (1701 рік);
  • Пенсільванський університет (1740 рік);
  • Прінстонський університет (1746);
  • Колумбійський університет (1754);
  • Браунівський університет (1764 рік);
  • Дартсмутський коледж (1769 рік);
  • Університет Корнуелла (1865 рік).

Усі університети мають статус приватних. Фінансування спортивних і наукових програм здійснюється за рахунок пожертвувань від неурядових організацій та інвесторів.

Випускники Ліги Плюща відносяться до привілейованої верстви суспільства, світової фінансової, творчої, наукової еліти. В університетах викладають нобелівські лауреати, читають лекції президенти різних країн. Старшокурсники мають можливість проходити практику у найпотужніших компаніях США.

У різний час університети «вісімки» закінчили Теодор Рузвельт, Джон Ф. Кеннеді, Джордж Буш (ст. і мол.), Білл і Хілларі Клінтон, Барак Обама, Феліпе Кальдерон – політики, які мають вагу на міжнародній арені й які залишили слід у світовій історії; кращі фінансисти (Бен Бернанке, Стівен Шварцман), засновники «Майкрософт» і «Фейсбук» Білл Гейтс і Марк Цукерберг, актори Метт Деймон і Наталі Портман, американський письменник Торнтон Уайлдер (лауреат Пулітцерівської премії). Ступінь університету, що належить до Ліги Плюща, гарантовано приверне увагу роботодавця до резюме.

Спортивний престиж університетів підтримують команди, що входять у перший дивізіон Національної асоціації студентського спорту (NCAA): Браунівські «Ведмеді», Прінстонські «Тигри», колумбійські «Леви», Йельські «Бульдоги», «Гарвард Крімсон», що представляють ВНЗ у національних змаганнях з гольфу, лакроссу, фехтування, софтболу, плавання й т. ін.

Незважаючи на елітарність Ліги Плюща, стати її членом може будь-який абітурієнт. Усі члени «Стародавньої Вісімки» практикують прийом наосліп, що дає можливість отримати безкоштовну освіту у вибраному ВНЗ.

Освіта.ua
07.11.2013

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!