Оксбрідж (англ. - Oxbridge)

Оксбрідж - термін, утворений злиттям першого складу слова «Оксфорд» й останнього складу слова «Кембрідж». Означає узагальнену назву університетів Оксфорда і Кембриджа. Перша згадка про слово «Оксбрідж» з'являється в романі письменника-сатирика Уільяма Теккерея «Pendennis» (Англія, 1849 р.). Сьогодні Оксбрідж - частина повсякденного лексикону й навіть використовується в офіційних і друкованих джерелах інформації.

Назва «Оксбрідж» стала синонімом таких понять, як «престижна вища освіта в Британії» й «елітний навчальний заклад». Історія цих ВНЗ тісно пов'язана й нероздільна, у рейтингах вищих навчальних закладів вони стоять на вищих сходинках п'єдесталу. Їх діяльність та успіх засновані на традиційному ставленні британців до освіти, тому більшість представників аристократії, бізнесу, політики та іншої еліти й самі вчились у цих ВНЗ, і своїм дітям прагнуть дати саме таку освіту.

Вимоги до вступу в Оксбрідж


З українським атестатом про середню освіту поступити в Оксбрідж неможливо, стартом послужить або британська приватна школа, або престижний коледж. Крім того, серед вимог до претендентів висуваються: гнучке мислення й гострий розум, здатність приймати швидкі та нестандартні рішення, любов до навчання, ерудиція.

На співбесіді у приймальній комісії потрібні не тільки фундаментальні знання, а й розвинене логічне мислення та вміння орієнтуватись у нестандартних ситуаціях. Високі вимоги до абітурієнтів мають на увазі й ґрунтовну, різнопланову підготовку.

Освіта.ua
04.10.2013