Мотиваційний лист (есе)

Мотиваційний лист - це один з видів ділової документації. Він додається до анкети і документів, що направляються до приймальної комісії іноземного навчального закладу або до конкурсної комісії для присудження гранту або надання фінансової допомоги (стипендії). Інші назви - Мотиваційне есе, Motivation Letter, Personal Statement, Statement of Purpose.

Мотиваційний лист є обов'язковою частиною анкети, що подається при вступі до будь-якого закордонного навчального закладу (школи-пансіону, коледжу, університету, бізнес-школи). Кінцева мета Motivation Letter - довести членам приймальної комісії, що абітурієнт готовий до вступу та навчання на обраному факультеті.

Мотиваційний лист може складатися в одній з двох форм: неструктуроване есе (суміщення автобіографії та самопрезентації; пишеться у довільній формі) і міркування на конкретну задану тему (невелике за обсягом есе, в якому дається відповідь на певне запитання; така форма частіше потрібна для вступу на бакалаврські програми або на програми МВА).

Рекомендований обсяг мотиваційного листа - одна-дві сторінки. Типовий обсяг мотиваційного есе претендента на отримання фінансової допомоги - 500 слів. Деякі навчальні заклади та стипендіальні програми висувають свої вимоги до обсягу і змісту есе. Ці вимоги необхідно дізнаватися на офіційних сайтах навчальних закладів та стипендіальних програм.

Читайте також:

Освіта.ua
24.09.2013