Osvita.ua Освіта за кордоном Глосарій Мотиваційний лист (есе)

Мотиваційний лист (есе)

Мотиваційний лист - це один з видів ділової документації. Він додається до анкети і документів, що направляються до приймальної комісії іноземного навчального закладу або до конкурсної комісії для присудження гранту або надання фінансової допомоги (стипендії). Інші назви - Мотиваційне есе, Motivation Letter, Personal Statement, Statement of Purpose.

Мотиваційний лист є обов'язковою частиною анкети, що подається при вступі до будь-якого закордонного навчального закладу (школи-пансіону, коледжу, університету, бізнес-школи). Кінцева мета Motivation Letter - довести членам приймальної комісії, що абітурієнт готовий до вступу та навчання на обраному факультеті.

Мотиваційний лист може складатися в одній з двох форм: неструктуроване есе (суміщення автобіографії та самопрезентації; пишеться у довільній формі) і міркування на конкретну задану тему (невелике за обсягом есе, в якому дається відповідь на певне запитання; така форма частіше потрібна для вступу на бакалаврські програми або на програми МВА).

Рекомендований обсяг мотиваційного листа - одна-дві сторінки. Типовий обсяг мотиваційного есе претендента на отримання фінансової допомоги - 500 слів. Деякі навчальні заклади та стипендіальні програми висувають свої вимоги до обсягу і змісту есе. Ці вимоги необхідно дізнаватися на офіційних сайтах навчальних закладів та стипендіальних програм.

Читайте також:

Освіта.ua
24.09.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!