Osvita.ua Освіта за кордоном Глосарій Карта поляка

Карта поляка

Карта поляка - це офіційний документ, що підтверджує приналежність її власника до польського народу. Вона видається безкоштовно Консулом Польської Республіки за місцем проживання здобувача карти.

Права власника Карти прописані в Законі про Карту поляка. Особа, яка отримала Карту поляка, може:

 • Оформити безкоштовно довгострокову візу, що дозволяє багаторазово перетинати кордон Республіки Польща;
 • Користуватися системою освіти безкоштовно на всіх її рівнях, а також претендувати на стипендії і фінансову допомогу, призначену іноземцям, які здобувають освіту в Польщі;
 • Легально працювати і вести підприємницьку діяльність на території Польської Республіки;
 • Отримати безкоштовну медичну допомогу в екстреній ситуації;
 • Відвідувати державні музеї безкоштовно;
 • Користуватися знижкою 37% на проїзд залізничним транспортом територією Польщі;
 • Претендувати на отримання державної фінансової допомоги полякам, що проживають за кордоном.

Карта поляка - це не польське громадянство.

Громадянин України, який претендує на отримання Карти, повинен:

 • Володіти польською мовою на базовому рівні;
 • Мати уявлення про культуру, звичаї та традиції Республіки Польща, поважати і підтримувати їх;
 • Довести документально, що його найближчі родичі (батьки, бабусі чи дідусі, прабабусі або прадіди) були/є польськими громадянами або поляками за національністю; або надати довідку від польської організації, що діє на території України, яка підтверджує його діяльність на користь польської культури та мови протягом трьох останніх років;
 • У присутності Консула заповнити письмово декларацію приналежності до польського народу.

Прохання про надання Карти поляка оформлюється письмово. У ньому потрібно вказати прізвище та ім'я, дату і місце народження, адресу, стать, громадянство, національність. Якщо прохач посилається на польські коріння, необхідно зазначити громадянство і національність близьких родичів - поляків.

Термін дії Карти – десять років. За три місяці до закінчення терміну власник Карти подає до Польського Консульства прохання про її продовження.

Консул відмовляє в отриманні Карти поляка, якщо подані документи містять завідомо помилкову інформацію, діяльність прохача несе шкоду безпеці, громадському порядку, інтересам Польської Республіки; прохач є громадянином Польщі або проживає на її території на постійній основі.

Отримати професійну консультацію з питань навчання у вищих навчальних закладах Польщі, отримання польської візи та карти поляка, а також вивчення польської мови у Києві та Польщі ви можете за телефоном української компанії «EUROSTUDY»(044) 200-28-40.

Освіта.ua
17.09.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!