Іспит Feststellungsprüfung

Feststellungsprüfung – це іспит, що організовується університетами Німеччини для іноземних студентів. Абітурієнти складають обрані дисципліни німецькою мовою. Форма складання іспиту – усна й письмова. Цей іспит є аналогом українського зовнішнього незалежного оцінювання.

До Feststellungsprüfung допускають після навчання на підготовчих курсах для іноземних студентів Studienkolleg. Можливе складання екстерном, без спеціального навчання в Studienkolleg. Для цього абітурієнту необхідно зв’язатися з приймальною комісією обраного університету Німеччини та дізнатись вимоги до атестації Feststellungsprüfung. Претенденту можуть видати список літератури для підготовки, у деяких випадках – завдання минулих років.

Класичний Feststellungsprüfung складається з мовного тесту, тестування із загальноосвітніх предметів (учень вибирає самостійно), тестового модуля за фахом. Успішне проходження іспиту дає абітурієнту право вступати до будь-якого університету на території ФРН. Але не означає обов’язкового зарахування. У німецькі навчальні заклади, як і в українські, зарахування проводиться на конкурсній основі.

Тестування з кожної дисципліни триває дві-чотири години. У сертифікаті ставиться оцінка, що отримана абітурієнтом на іспиті. Також вказується мінімально допустимий і максимально можливий бал із кожного предмету. На підставі результатів приймальна комісія університету ухвалює рішення щодо зарахування абітурієнта на навчання.

Допускається повторне складання іспиту Feststellungsprüfung, але тільки через півроку після невдалої спроби та всього один раз.

Деякі університети в Німеччині приймають абітурієнтів і без складання Feststellungsprüfung. Для цього потрібно закінчити не менше ніж два курси денного відділення вишу в Україні або чотири курси заочного. Студент може вступати на ту спеціальність, що вивчав в Україні.

Абітурієнт також додатково підтверджує знання німецької мови. Для цього він може представити приймальній комісії університету міжнародний мовний сертифікат (рівень «професійного володіння» чи «пороговий просунутий») або скласти мовний іспит DSH безпосередньо у Німеччині.

Освіта.ua
12.09.2013