Studienkolleg – курс підготовки

Studienkolleg – це курс підготовки для вступу до вишу в Німеччині для іноземних громадян. Він є обов’язковим для тих, хто хоче вступити до німецького університету та не має атестата випускника німецької школи.

Тривалість навчання – 1 рік. Успішне складання іспиту Feststellungsprüfung після проходження цього курсу дозволяє вступати до університету Німеччини. Навчання в багатьох Studienkolleg безкоштовне. Учням потрібно оплачувати тільки навчальні матеріали, студентські внески, медичну страховку, житло та проїзд.

Приймають на навчання в Studienkolleg іноземних громадян, які закінчили середні навчальні заклади на відмінно або перший курс вищого навчального закладу в рідній країні. Безпосередньо перед зарахуванням претенденти на місце підготовки до вишу проходять мовне тестування. Які вимоги пред’являються до знання німецької, потрібно уточнювати на конкретному курсі.

Навчання в Studienkolleg може проходити за кількома напрямами, залежно від майбутньої спеціальності. Наприклад, мюнхенський коледж підготовки до університету пропонує своїм учням чотири модулі. Курс G – для тих, хто згодом планує вивчати гуманітарні та соціальні дисципліни (психологія, юриспруденція, мистецтво, культура, мови). Модуль М – для тих, хто вступає на факультети медико-біологічного спрямування (лісове та сільське господарство, хімія, біологія, медицина, біотехнології, харчування, ветеринарія). Т-курс – технічні, математичні та наукові дисципліни. W-курс – економічні та соціальні науки.

Після закінчення навчання в Studienkolleg учні складають іспит Feststellungsprufung: мінімум три предмети курсу письмово, решта предметів – в усній формі. Якщо студент не складає іспит, йому надають ще одну спробу, але не раніше ніж через півроку.

Освіта.ua
11.09.2013