Кампус (англ. - campus)

Кампус університету - це студентське містечко, будівлі навколо навчального закладу. Тут розташовуються студентські гуртожитки, науково-дослідницькі центри, навчальні корпуси, бібліотеки, спортивні майданчики, дискотеки, магазини, кафе, бари тощо. Термін «кампус» (англ. - campus) має латинське походження. Дослівний переклад - «поле».

У 18 столітті у Великій Британії активно почали відкриватися нові університети. Це зробило вищу освіту більш доступною. Як і раніше мала місце класова нерівність, але вчитися тепер могли і діти із середнього і нижчого класів. Для таких дітей і будувалися кампуси.

Освіта багатьох незаможних студентів фінансувалася державою і кампуси з'являлися не тільки навколо вищих навчальних закладів. Будівлями обростали коледжі та деякі середні школи.

Поява кампусів не тільки зумовила збільшення кількості студентів у вищих навчальних закладах, а й дозволила ввести нові спеціальності, курси, розширити діапазон досліджуваних предметів. Особливо активно в університетах запроваджувалося вивчення нових наук в післявоєнний період, з 1950 по 1970 рр.

«Старі» університети спочатку не ставилися позитивно до будівництва студентських містечок. Проте сьогодні більшість елітних закордонних навчальних закладів мають власні кампуси.

Кампус необхідно відрізняти від колегіального університету. Останній має ряд корпусів або коледжів, відносно незалежних або залежних від центральної адміністрації університету. Ці окремі будівлі можуть бути зосереджені в одному місці або в різних. Приклади колегіальних університетів - Кембриджський університет або Оксфорд.

Класичний кампус зустрічається на околиці міста – студентське містечко університету Сассекса в декількох милях від Брайтона, Університет Східної Англії, що розташований на краю міста Норвіч, або Кентський університет – на околиці Кентербері.

Університетські кампуси елітних навчальних закладів займають величезні площі, від ста акрів. Їхні території прикрашені парками, фонтанами, архітектурними композиціями. Такі кампуси приваблюють не лише студентів, а й туристів з усього світу.

Освіта.ua
11.09.2013