Освіта за кордоном: Польща – чи ідеальний цей варіант?
PR

Куди вступати, щоб здобути престижну професію і при цьому реалізувати всі свої навички

Освіта за кордоном: Польща – чи ідеальний цей варіант?

Останні події в Україні залишили помітний відбиток у всіх галузях діяльності, і освітня сфера не є винятком. Лише за останні півроку кількість бажаючих навчатися в закордонних університетах зросла на 30%. Абітурієнти все частіше віддають перевагу спокійному розміреному навчанню за межами України та намагаються уникнути освіти під звуки повітряної тривоги.

Сучасні тенденції диктують нові правила виживання та пристосування. Так, за даними Держстату, інфляція в Україні у вересні 2022 року зросла на 1,9%, тоді як вища освіта за цей період подорожчала на 7,2%.

Крім вартості, страждає і якість освіти, оскільки навчання переводять у дистанційний формат, групи доформовують зі студентів зруйнованих закладів вищої освіти, закрита частина гуртожитків тощо. То ж куди їдуть навчатися абітурієнти?

В цій статті фахівці  провідної освітньої компанії Дивись Ширше розкажуть, куди зараз вступають українці, щоб здобути престижну професію і при цьому реалізувати всі свої навички.

Які країни для навчання обирають українці?

Понад 80 тисяч українців уже здобувають вищу освіту за кордоном, і у зв’язку з війною цей показник щодня зростає.

У 2022 році основними країнами, куди вступають, стали Польща, Німеччина, Чехія, Канада, Іспанія, Італія, Австрія, Великобританія, США і Китай. Лідером залишається Польща, що приваблює максимальною близькістю до України та доступною ціною навчання.

Однак чи варто обирати саме цю країну для вступу, враховуючи її шалений попит серед «наших» та коли для вибору відкриті не менш перспективні країни?

Безумовно, варто розглянути всі варіанти до прийняття остаточного рішення.

Чому поляки віддають перевагу закордонним закладам вищої освіти?

Згідно з рейтингом 2020 року, серед перших 200 позицій немає жодного польського навчального закладу. Недивно, що близько 50 тисяч поляків зараз навчаються за кордоном, де якість освіти є в рази вищою.

Якщо ви закінчите маловідомий університет у Польщі, то при влаштуванні на роботу будьте готові пройти додатковий іспит, для підтвердження своєї кваліфікації. Щоб цього уникнути, поляки вступають в університети Франції, Німеччини, Австрії, Великої Британії.

Право, ІТ, філософія та міжнародні відносини є одними з найпопулярніших факультетів, які обирають польські студенти в іноземних університетах.

Також на світовому ринку потрібно вільно володіти англійською мовою, цією мовою потрібно думати, і, безперечно, навчання за кордоном гарантує таку майстерність. Іншою не менш вживаною на міжнародному ринку праці є й німецька мова, тому все частіше самі поляки почали вступати до Австрії, Німеччини або ж Швейцарії.

Чому Польща стає менш перспективною для студентів-українців?

Головні критерії, за якими українці обирають вступ до університету Польщі, є:

  • вивчення іноземної мови;
  • вартість навчання та проживання;
  • вступ без додаткових іспитів;
  • культура держави;
  • перспективи працевлаштування.

Мова. Так, вивчити польську значно простіше, ніж німецьку для вступу до Австрії, Німеччини чи Швейцарії. Проте врахуйте, що польська мова менш перспективна у міжнародних напрямках та однозначно непоширена на широкий загал. Краще докласти зусилля для вивчення німецької чи англійської, яка з користю буде використовуватись у подальшому розвитку та розширить кордони працевлаштування.

Вартість навчання та проживання. У державних закладах Польщі вища освіта коштує від 2000 євро/рік, тоді як у найпрестижніших університетах Австрії — 1500 євро/рік.

Проживання обійдеться в однакову суму 400-500 євро. Однак якщо ви забажаєте переїхати на квартиру, то в Польщі це буде справжній квест. Кількість українців, які виїхали до Польщі з 24 лютого та потребують житла, перевищила 5 мільйонів осіб.

Умови вступу. Вступ без додаткових іспитів можливий як в Польщі, так і в Австрії, але будьте готові, що практично в кожному університеті треба підтвердити рівень знань мови. Також слід додати, що окрім мови, Польща вимагає здачу ЗНО для вступу, чого немає, наприклад, в Австрії.

Працевлаштування. Після отримання диплому австрійського закладу вищої освіти значно легше працевлаштуватися, і зробити це можна ще в процесі здобуття освіти, оскільки університети пропонують перспективне стажування або ж навчання за обміном у Північній Америці, Європі, Азії чи Південній Америці.

Висновок

Якщо зануритись в питання глибше, то виявляється: не все так прекрасно зі вступом у Польщі, як здається на перший погляд. Якість навчання значно поступається іншим закордонним закладам вищої освіти, а польський диплом нижче за рейтингом на міжнародному ринку праці.

Дивись Ширше рекомендує розглянути вступ до Австрії, де водночас поєднується високий рівень освіти та доступна вартість навчання. У цій країні зібрані найтоповіші університети світу, де свого часу навчалися психолог Зигмунд Фрейд, композитор Штраус, фізик Доплер, інженер Каплан. Тут ви зможете відкрити всі свої можливості та отримати фундаментальний життєвий досвід.

Освіта.ua
25.11.2022