Про досвід навчання у Талліннському TalTech

Українська випускниця Талліннського університету технологій (TalTech) розповідає про свій досвід

Про досвід навчання у Талліннському TalTech

Українка Ольга Вовк - випускниця програми Технології охорони здоров’я Талліннського університету технологій (TalTech), а також співзасновниця Recovery Companion, успішного стартапу у сфері охорони здоров'я. В своєму інтерв’ю Ольга ділитися досвідом студентського життя в Естонії, а також своєю професійною думкою щодо електронної трансформації в країні.

Як ти дізналась про Естонію?

Перш ніж приїхати сюди для навчання на магістратурі я розглядала різні варіанти і в кінці кінців обирала між Німеччиною та Естонією. Одразу потому я зустрілась з представниками естонських університетів на ярмарку освіти, що був організований в Україні.

Вже тоді я схилялась до Естонії через велику кількість навчальних програм англійською мовою, а зустріч з естонцями допомогла мені прийняти остаточне рішення.

Що тобі було відомо про Естонію до переїзду?

Я знала, що Естонія відома як електронна держава… ну власне і все! Мені було важливо зрозуміти яким чином Естонії вдалось перетворитись на центр цифрових інновацій Європи. Адже наші країни мали дуже схожі передумови для розвитку, але наразі Естонія в рази випереджає Україну.

Тож ти закінчила магістратуру Талліннського університету технологій (TalTech) зі спеціальності Технології Охорони Здоров’я. Що наразі являється провідною темою в цій сфері?

Концепт цифрових рішень для здоров’я. Естонська електронна система охорони здоров'я активно розвивається: від електронних медичних досьє до інновацій у сфері підтримки процесу видужування пацієнтів.

Так, наша команда, наприклад, працює над проектом Recovery Companion (англ. Компаньйон з Видужування). По суті, це платформа, що за допомогою однорангової технології та чат-ботів дає хворим на рак можливість спілкуватись і підтримувати один одного.

Підтримка та інформація від тих, хто вже пройшов подібний шлях суттєво покращує самопочуття пацієнтів. Так, ми вчотирьох – українка, естонець, австралієць і американка вирішили заснувати власну компанію.

Ми вже отримали відчутну підтримку (в тому числі і фінансову) як від TalTech’у, так і від інших організацій. А також здобули перемогу у декількох хакатонах.

Ти зазначила, що ще до переїзду тобі було відомо, що Естонія – це електронна держава. Які в тебе тепер враження з цього приводу?

Мешкаючи в Естонії мені почало здаватись, що таким чином влаштований весь світ і все працює в електронному режимі. І тільки після моїх поїздок до України та до Німеччини я зрозуміла, що електронна трансформація, притаманна Естонії, є радше виключенням аніж правилом.

Візьмемо наприклад електронне посвідчення особи: в Естонії це зручний інструмент, що дозволяє в тому числі зареєструвати власну компанію протягом 15 хвилин, або ж записатись на прийом до лікаря і отримати виписані ліки навіть за коротший проміжок часу. Дуже швидко це стає частиною повсякденної рутини.

Чи був в тебе культурний шок, коли ти вперше приїхала до Естонії? Чи загалом наші країни схожі?

Країни дійсно досить схожі. Хоча протягом холодного сезону в Естонії набагато темніше і вже у листопаді відчувається брак світла, що триває десь до середини весни. З іншого боку свіже естонське літо мені подобається більше ніж спекотне українське.

В чому на твою думку полягає найбільша різниця у студентському житті у TalTech у порівнянні з твоїм досвідом під час навчання на бакалавра в Україні

Я із задоволенням згадую студентське життя в Естонії, враховуючи всі можливості нетворкінгу і спілкування з іншими людьми, в тому числі і з міжнародними студентами. І мова зараз не лише про навчання, у нас була змога спілкуватись і проводити вільний час разом, в тому числі, наприклад, піти в паб (сміється).

З академічної точки зору великою перевагою естонської освіти є можливість обирати предмети виходячи з власних інтересів. Тобто існує усталена програма з можливістю додати предмети зі своєї ж спеціальності, які тебе цікавлять.

В Україні ж існує лише обов’язкова програма без додаткових курсів за вибором, можливо до цього часу вже щось змінилось.

В Естонії я дуже ціную гнучкий підхід до навчання. У нас була можливість відвідувати лекції викладачів з усього світу, я вже не згадую різноманіття країн походження інших студентів. Естонська вища освіта дуже швидко здобула свій міжнародний характер. Саме тому студенти з інших країн, як і я в свій час, відчувають підтримку.

Ти встигла поподорожувати Естонією? І які твої найулюбленіші місця в Таллінні?

Я поїздила півднем Естонії, була у Тарту, Пярну, у дуже загадковому Румму. У Таллінні в мене два улюблені куточки – це університетське містечко TalTech та район Теллісківі. Звичайно мені також подобається Старе Місто, але Теллісківі все ж більш розслаблене місце для зустрічі з друзями чи то ланчу.

Пригадуєш найкращу подію, що з тобою трапилась в Естонії?

Навчання на магістратурі у TalTech та отримання диплома магістра стали найщасливішими моментами і найбільшими досягненнями в моєму житті на цьому етапі. Я отримала диплом з відзнакою і це таке приємне відчуття! А ще я надзвичайно щаслива працювати та будувати свою кар’єру саме у сфері Технологій охорони здоров’я.

Час подати документи та почати будувати свою майбутню кар’єру разом з TalTech. Подробиці за посиланням: taltech.ee/admissions.

Стаття створена за підтримки Європейського Фонду Розвитку та SA Archimedes.

Освіта.ua
09.04.2020