Бакалаврат в Естонії: досвід з Тартуського університету
PR

Студентка з України Надія Данилишин розповідає про навчання на бакалавраті в Тартуському університеті

Бакалаврат в Естонії: досвід з Тартуського університету

Студентка Тартуського університету (ТУ) в Естонії Надія Данилишин ділиться​ досвідом свого навчання в бакалавраті на програмі «Бізнес-адміністрування».

Що ти вивчаєш у Тартуському університеті?

Я навчаюся на останньому курсі бакалаврської програми «Бізнес-адміністрування».

Чому ти вибрала саме цю програму?

У школі я захоплювалася економікою, брала участь в олімпіадах та різних конкурсах з економіки. Проте я не бачила себе в майбутньому економістом-теоретиком і хотіла вступити на програму, яка була б орієнтована на практичні навики в сфері економіки та бізнесу. Коли я прочитала опис програми «Бізнес-адміністрування», я відразу зрозуміла, що це саме те, що я б хотіла вивчати та в чому реалізувати себе.

Як ти обрала Тартуський університет?

Мабуть, одним з ключових факторів для мене був рейтинг університету та його міжнародне визнання. ТУ входить до 1,2% найкращих університетів світу та посідає 4 місце в Європі.

При виборі університету на які аспекти ти звертала увагу, окрім програми?

Для мене була важливою наявність гуртожитку університету та умови проживання у ньому, можливість вступу одразу після завершення школи, вартість навчання та можливість отримання стипендії.

Чи вплинуло місцерозташування ТУ на твій вибір?

Для вступу я розглядала країни Європи та конкретно Прибалтики, через відносно низьку вартість проживання та близькість до України. Переліт з Таллінна до Києва триває лише півтори години, а ціни на квитки є доволі бюджетними.

Опиши свій процес подачі документів для вступу.

Для вступу в ТУ потрібно зібрати стандартний для закордонних вишів набір документів. Серед них аплікаційна онлайн-форма, мотиваційний лист, виписка оцінок за декілька останніх років чи атестат про завершення середньої освіти, сертифікат про володіння англійською мовою на рівні В2. Завдяки відсутності вступних випробувань, процедура вступу для мене була легкою та безстресовою.

Які є можливості фінансування навчання?

Тартуський університет майже на кожній міжнародній програмі пропонує декілька стипендій, які покривають вартість навчання впродовж всього періоду. Також є ряд стипендій, які покривають витрати на проживання. Окрім того, уряд Естонії пропонує фінансову допомогу для студентів з малозабезпечених сімей. Я, власне, отримала одну із стипендій, що покриває вартість навчання, а також стипендію за академічні успіхи.

Опиши своє враження від якості лекцій та викладацького складу загалом.

Викладання тут проводиться на найвищому рівні. Якщо говорити про мою програму, то вона націлена не стільки на здобуття теоретичних знань, як на розвиток наших твердих та м’яких навичок. Кожен курс включає в себе ряд індивідуальних та групових завдань, які не лише дозволяють нам отримати навики з того чи іншого предмету, а й покращити навики комунікації, лідерства, групової роботи та роботи у міжнародних групах. Також мені хотілося б відмітити, що тут лекції – це місце для дискусії студента та лектора, до якої нас активно залучають.

Чи підтримуєш ти зв'язок з іншими українцями в Тарту?

Так, у Тарту є доволі багато українців, та я намагаюся підтримувати з ними зв'язок. Час від часу тут проводяться заходи для українців, де можна зустріти співвітчизників. Також, за моїми спостереженнями, в університеті на кожному курсі є принаймні декілька українців.

Як ти проводиш свій вільний час?

У Тарту панує дух старт-апів та інновацій. Майже щодня можна знайти лекцію, семінар, конференцію чи хакатон, який би зацікавив саме тебе. ТУ організовує безліч відкритих заходів з залученням запрошених лекторів, окрім цього, компанії часто організовують зустрічі, на яких працівники діляться своїм досвідом, що є чудовою можливістю для співпраці з професіоналами у різних сферах.

Ти проживаєш у гуртожитку чи на квартирі?

Для міжнародних студентів студентське містечко університету пропонує поселення в одному із трьох гуртожитків. Звісно, тут є можливість оренди квартири. Більше того, у Тарту є декілька комфортабельних готелів, які пропонують довготривале проживання. Я живу в гуртожитку, отримати місце в якому не складно, з мого досвіду та досвіду моїх знайомих.

Чи є можливість поєднувати навчання та роботу?

Так, у Тарту можливо знайти позицію в одній з локальних чи міжнародних компаній, чи спробувати себе у ролі асистента лектора. На бакалаврських програмах поєднання навчання та роботи є дещо рідшим явищем, але приблизно чверть моїх одногрупників працює. Проте особисто я вирішила сконцентруватися на навчанні та волонтерській діяльності.

Чи потрібна тобі віза для перебування в Естонії?

Для навчання потрібен дозвіл на проживання, подавати документи на який я б рекомендувала якнайшвидше, щойно ви отримали омріяне підтвердження вступу та прийняли остаточне рішення навчатися в Естонії. Завдяки безвізовому режиму мені не довелося оформлювати візу. Документи на дозвіл на проживання я подала в Києві та отримала його в Тарту впродовж першого місяця навчання.

Що ти б порадила тим, хто розглядає ТУ для вступу?

ТУ без сумнівів вартий того, щоб тут здобути ступінь бакалавра, магістра чи аспіранта. Якщо у вас ще не було досвіду навчання за кордоном, але ви б хотіли його отримати, ТУ – найкраще місце для цього.

Більше про навчальні програми ТУ читайте тут. Також слідкуйте за нашими новинами в Телеграмі UniTartu.

Стаття опублікована за підтримки Європейського Фонду Розвитку та SA Archimedes.

Освіта.ua
27.03.2020