Чому українці вибирають Чехію для навчання?

Чехія посідає друге місце за кількістю українців, які щорічно вирушають за вищою освітою

Чому українці вибирають Чехію для навчання?

Чехія посідає друге місце за кількістю українців, які щорічно вирушають за вищою освітою. У такого рішення є безліч причин.

По-перше, навчання в державних вишах чеською мовою безкоштовне для іноземних студентів. Батькам не доведеться довгі роки збирати гроші на освіту дитини, при цьому вона буде вчитися в Євросоюзі.

По-друге, навчання в цій країні йде в ногу з новими технологіями: студенти можуть самостійно складати собі зручний розклад, багато навчальних матеріалів доступні в електронному вигляді, а іспит за певною дисципліною проходить кілька разів протягом однієї сесії.

По-третє, студенти мають право поєднувати навчання з роботою. Причому вони можуть працювати таку ж кількість годин, як і місцеві студенти. Водночас в інших європейських країнах є значні обмеження щодо роботи. Також щомісяця іноземним студентам виплачують «житлову допомогу» — близько 50 євро.

Насамкінець, студенти в Чехії отримують різні пільги та знижки від 10% до 50% у транспорті, магазинах, кафе, музеях, театрах, кінотеатрах і спортивних комплексах. А ціни на харчування й одяг тут і так низькі.

Процедура вступу

У Чехії 26 державних і 45 приватних ВНЗ. Обидва види університетів надають однаково якісну освіту, відмінність лише в умовах вступу, навчальному процесі та вартості. Навчання чеською мовою в державних вишах безкоштовне. Платити за навчання доведеться лише в приватних вишах, де вартість навчання стартує від 4000 євро на рік.

Українцям вступити після 11-го класу дуже складно, на них чекають серйозні вступні випробування. Щоб абітурієнта з України допустили до навчання в Чехії, йому потрібно пройти процедуру нострифікації (визнання) свого атестата, якщо програма не підготовча. Зазвичай, для цього потрібно складати іспити з двох предметів чеської шкільної програми.

Починати готуватися до вступу потрібно за півтора року, щоб вивчити чеську мову на потрібному рівні, адже вступні іспити з профільних предметів іноземці складають чеською мовою нарівні з місцевими жителями. Заяву на вступ до більшості державних вищих навчальних закладів, як правило, необхідно подати до кінця лютого. Також для вступу потрібен атестат або диплом з додатком. У приватних вишах при зарахуванні зазвичай обмежуються тільки співбесідою чеською мовою. Закінчивши перший курс приватного університету, можна скласти вступні іспити та перевестися до державного вишу.

Обираємо виш і спеціальність

Дипломи ВНЗ Чехії високо котируються на ринках вакансій. Особливо цінними для роботодавців вважаються дипломи медиків. Наприклад, OCA Praga пропонують спеціальну програму «Підтвердження диплома лікаря», мета якої — допомогти іноземцям підтвердити диплом про медичну освіту, вивчити чеську мову та пройти медичну практику.

Провідним приватним університетом Чехії є Anglo-American University. Тут студенти обирають із широкого спектру програм бакалаврату та магістратури. Основні факультети: бізнес-адміністрування, гуманітарні та суспільні науки, міжнародні відносини, журналістика та юридична школа John H. Carey II. Також у Празі знаходиться престижний англомовний виш — University of New York in Prague, який пропонує бакалаврат в таких галузях: управління бізнесом, комунікація та засоби масової інформації, міжнародні економічні відносини, психологія, управління інформаційними технологіями, англійська мова та література, фінанси, маркетинг.

Обираючи країну та навчальний заклад, рекомендуємо прислухатися до порад експертів з питань освіти за кордоном, які ви зможете отримати на семінарах 3 лютого. Фахівці допоможуть вам підібрати програму й університет з урахуванням ваших вимог і фінансових можливостей. За подробицями звертайтеся за телефонами: (093) 593-59-93; (098) 593-59-93.

Дізнатись більше

Освіта.ua
18.01.2018