Як підтвердити диплом лікаря у Чехії

Мета програми OCA Praga - підтвердження диплому, вивчення мови і отримання медичної практики

Як підтвердити диплом лікаря у Чехії

Професія лікаря в Чехії не тільки престижна, а й фінансово вигідна. Але незважаючи на це, у країні не вистачає кваліфікованого медичного персоналу. Саме тому OCA Praga — партнери компанії Anyway — пропонують спеціальну програму «Підтвердження диплома лікаря».

Мета програми — допомогти іноземцям підтвердити диплом про медичну освіту, вивчити чеську мову, зокрема медичну термінологію, і пройти медичну практику. Також у програму входить допомога в подоланні апробації — процесу визнання диплома Міністерством охорони здоров'я, який включає два іспити й лікарську практику.

Групи для проходження апробації набираються двічі на рік: у червні та грудні. Необхідно надати повний пакет документів ще до приїзду в Чеську Республіку. У компанії Anyway вас проконсультують щодо всіх необхідних документів. Після приїзду до Чехії лікар проходить прискорений курс чеської мови, який розрахований на 440 академічних годин і включає вивчення медичної термінології.

Після цього розпочинаються заняття на курсах, організованих факультетом медичних наук університету ім. Я. Е. Пуркинє. Курс проводять досвідчені професори та медики, які викладають на цьому факультеті. Він являє собою теоретичну підготовку слухачів до третього етапу іспитів для підтвердження кваліфікації.

Після курсу складається письмовий іспит, потім необхідно пройти практику в медичному закладі. Освітній центр Association пропонує місце для проходження практики, однак за бажанням ви можете знайти його самостійно. Після закінчення практики слід скласти усний іспит. Після завершення всіх етапів апробації лікар отримує сертифікат, який підтверджує його медичний диплом.

Учасниками програми «Підтвердження диплома лікаря» можуть стати:

  • випускники медичних вишів колишніх країн СНД без проходження інтернатури із загальної медицини (після закінчення етапу апробації необхідно пройти практику та скласти атестаційні іспити — інтернатуру);
  • випускники медичних вишів колишніх країн СНД без проходження інтернатури зі стоматології (після закінчення етапу апробації лікар-стоматолог має право працювати на території Чеської Республіки без проходження атестаційних іспитів);
  • лікарі з досвідом роботи за різними спеціалізаціями за умови наявності диплома про вищу медичну освіту, отриману в колишніх країнах СНД, а також у разі відсутності судимостей.

Переваги участі в програмі для стоматологів

Лікарі-стоматологи після закінчення етапу апробації згідно з чинним законодавством мають право працювати на території Чехії без проходження інтернатури та складання атестаційних іспитів. За загальною статистикою Міністерства охорони здоров'я Чеської Республіки, ймовірність проходження апробації в лікарів-стоматологів вище, ніж у лікарів інших спеціалізацій.

Програма підтвердження диплома лікаря відкриває нові перспективи для медиків з України: дозволяє їм отримати підтверджений диплом, вивчити чеську, стати затребуваним кваліфікованим фахівцем і отримувати гідну оплату праці. Подробиці на сайті Anyway та за телефонами: (093) 593-59-93; (098) 593-59-93.

Освіта.ua
29.11.2017