Освіта в Німеччині: що потрібно для вступу до вишу

Німеччина - чудова альтернатива для тих, хто не готовий витрачати захмарні суми за навчання

Освіта в Німеччині: що потрібно для вступу до вишу

Навчання в Німеччині — чудова альтернатива для тих, хто не готовий витрачати захмарні суми за навчання в США та Великобританії. Таке рішення вже давно стало оптимальним для українців. Адже державні навчальні заклади пропонують безкоштовні програми.

Усього в Німеччині понад двісті державних вишів. Найвідоміші — Берлінський технічний університет, Мюнхенський технічний університет, Вестфальський університет імені Вільгельма, Університет Лейпцига, Вільний університет Берліна й інші.

Загалом програми навчання німецькомовні. Однак деякі напрями пропонують навчання англійською. До них належать спеціальності в галузі міжнародної економіки, зарубіжної філології, міжнародних відносин, деяких інженерних програм і низка природничих спеціальностей. На англомовні програми в державні виші завжди великий попит, тому буде нелегко впоратися із конкуренцією й отримати зарахування. Особливо сильна Німеччина програмами в галузях економіки, інженерії, IT і філології.

Німецькі університети, на відміну від українських, відкривають набір студентів двічі на рік. Що ж потрібно, щоб отримати зарахування до вишу Німеччини?

Одразу попереджаємо, що Німеччина дуже чітко дотримується термінів подачі документів і не приймає тих, хто запізнився. Тому, плануючи процес вступу, звертайте увагу на дедлайни. Для зарахування необхідно мати атестат, початкову або закінчену вищу освіту. Приймальна комісія також дивиться на результати тестів із німецької (TestDaf, сертифікат Інституту Гете чи DSH) або англійської мови (академічний IELTS / TOEFL), школярів можуть попросити надати результати ЗНО. Потім на підставі наданих абітурієнтом документів приймає рішення про зарахування. Також необхідно підтвердити наявність коштів на рахунку, щоб оплачувати проживання, харчування та інші витрати.

Вступаючи до німецького ВНЗ, необхідно враховувати й те, що в Німеччині навчання в школі триває 12 років. Тому після нашої школи вступити відразу на перший курс німецького університету проблематично. Це можливо тільки після проходження річних профільних підготовчих курсів у спеціальних коледжах — Studienkolleg і успішного складання випускного іспиту. Іншим варіантом буде переведення в німецький виш після закінчення 1 –3 курсу в Україні. Цей варіант має свої переваги — не потрібно складати вступні іспити. Для майбутніх магістрів усе набагато простіше. Відразу після отримання ступеня бакалавра можна вступати безпосередньо на магістратуру в Німеччину.

Докладніше про вимоги та можливості навчання в Німеччині конкретно у вашій ситуації можна дізнатися на семінарах від компанії Anyway, які відбудуться 30 вересня в готелі «Опера 5*» (Київ, вул. Богдана Хмельницького, 53). Ми підберемо виш, розглянемо можливості отримання стипендій та розробимо ефективну стратегію вступу. Участь безкоштовна, водночас ви отримаєте інформацію, яка допоможе вам у вступі та навчанні за кордоном. Ви можете відвідати один семінар за освітою в певній країні або кілька. Щоб дізнатись подробиці, звертайтеся за телефонами: (093) 593-59-93; (098) 593-59-93.

Реєстрація участі

Освіта.ua
28.09.2017