Найдоступніші міста світу для здобуття освіти

Перша десятка найдоступніших міст світу для студентів 2017 року від QS Best Student Cities index

Найдоступніші міста світу для здобуття освіти

Хочете знайти місце для навчання з високою якістю освіти, активним студентським та культурним життям і при цьому не розоритися? Однією з шести категорій, які використовувались для складання рейтингу найкращих міст світу для студентів QS Best Student Cities index, є доступність, заснована на оцінці типової оплати за навчання та вартості життя в кожному місті.

QS Topuniversities пропонує ознайомитися з першою десяткою рейтингу кращих міст світу для студентів 2017 року в категорії «Доступність».

Куала Лумпур

Столиця Малайзії очолює категорію «Доступність» другий рік поспіль і пропонує ідеальне поєднання низької вартості проживання з низькою оплатою за навчання. За даними StudyInMalaysia.com середня оплата за навчання в університетах, що входять до міжнародних рейтингів, становить менше $3000, а середні витрати на проживання - $5400 в рік.

В цілому, Куала-Лумпур піднявся на 12 позицій в рейтингу QS Best Student Cities index до 41-го місця зі 100 оцінюваних міст. За даними QS World University Rankings® 2016-2017 в цьому місті розташовані три провідних університети Малайзії, а також закордонні філії таких вишів, як Університет Монаша в Австралії, що дозволяє прослухати той же курс, що і на основному кампусі, тільки за набагато нижчою ціною.

Ер-Ріяд 

Нове місто в списку кращих студентських міст QS Best Student Cities 2017 займає 64-ту позицію і є столицею і найбільшим містом Саудівської Аравії. Наповнене традиціями, історичними пам'ятками і одночасно сучасне і процвітаюче місто пропонує можливість безкоштовного навчання в будь-якому з двох університетів, що входять до міжнародних рейтингів. Витрати на проживання досить високі, але, не дивлячись на це, Ер-Ріяд набагато доступніший, ніж такі міста, як Лондон або Нью-Йорк.

Варшава

Столиця Польщі, Варшава, вважається найдоступнішим європейським містом для студентів другий рік поспіль. Місто із захоплюючою історією, смачною їжею і яскравим нічним життям пропонує навчання для іноземних студентів за $3400 і проживання за $5700 на рік. А якщо ви готові вчитися польською мовою і здавати ті ж вступні іспити, що і місцеві студенти, в державних вищих навчальних закладах Польщі ви можете вчитися абсолютно безкоштовно.

Мехіко

Столиця Мексики займає четверту позицію в категорії «Доступність» і 51-шу позицію в рейтингу кращих міст для студентів QS Best Student Cities index. Середня оплата за навчання в університетах, що входять до міжнародних рейтингів, становить US $5800 на рік, а вартість проживання в цьому місті набагато нижча, ніж у сусідніх Сполучених Штатах. Наприклад, за даними агентства Numbeo, станом на лютий 2017 року вартість проживання в Мехіко на 84% нижча, ніж в Нью-Йорку.

Монтеррей

За столицею Мексики слідує інше місто цієї країни - Монтеррей. Третій за величиною мегаполіс Мексики є важливим промисловим і освітнім центром на півночі країни і пропонує більш дороге навчання ($8100), але при цьому більш доступну, ніж в Мехіко, вартість проживання. У рейтингу кращих міст для студентів QS Best Student Cities index місто посідає 76-у позицію і, крім того, має сильні позиції в категорії «Інтерес роботодавців», демонструючи, що випускники вузів Монтеррея користуються високим попитом на ринку праці.

Томськ

Російське місто Томськ розділяє 6-е місце із Санкт-Петербургом в категорії «Доступність» і займає 91-е місце в рейтингу QS Best Student Cities index. Витрати на проживання в Томську набагато нижчі (на 64%), ніж у Москві. Оплата за навчання в Томську також вельми доступна і в університетах, що входять до міжнародних рейтингів, в середньому становить $2400 доларів за рік. Відомий навчальний і науковий центр в Сибіру є ідеальним місцем для любителів снігу.

Санкт-Петербург 

Санкт-Петербург посідає 78-е місце в рейтингу QS Best Student Cities index і також пропонує більш низькі витрати на проживання, ніж у Москві, і таку ж оплату за навчання, як і в Томську ($2400 на рік). У Санкт-Петербурзі розташовано кілька з найпрестижніших університетів Росії, в тому числі Санкт-Петербурзький державний університет, який посідає зараз 258-е місце в світі.

Будапешт

8-е місце в категорії «Доступність» займає столиця Угорщини Будапешт - найрейтинговіше місто (56-е місце) серед новачків в QS Best Student Cities index. Одне з наймальовничіших міст Європи, Будапешт наповнений пам'ятками, якими можна нескінченно захоплюватися і які можна безкінечно досліджувати. Три університети Будапешта входять до міжнародних рейтингів і пропонують навчання за ціною $1500 на рік, а вартість проживання в цьому місті набагато нижча, ніж в інших європейських столицях, таких як Лондон або Париж.

Київ

Українська столиця займає 97-у позицію в рейтингу кращих міст для студентів QS Best Student Cities index. Важливий промисловий, освітній, науковий і культурний центр Східної Європи також пропонує більш низькі витрати на проживання, ніж в інших великих європейських містах (на 71% нижчі, ніж в Парижі). Плата за навчання в двох університетах міста, які увійшли в міжнародні рейтинги, становить в середньому $2100 за рік, тому Київ пропонує дуже гарне співвідношення ціни і якості з огляду на якісну освіту і культурний досвід, який він може дати студентам.

Йоганнесбург

Завершує десятку найдоступніших міст для студентів 2017 року найбільше місто в Південній Африці, Йоганнесбург (84-й в QS Best Student Cities index). Плата за навчання в Йоганнесбурзі в середньому становить $3200 на рік при дуже низькій вартості проживання - місто знаходиться на 205-ій позиції з 209 в рейтингу вартості проживання Мерсера (Mercer's Cost of Living index), де перші позиції відповідають найвищій вартості проживання. У Йоганнесбурзі розташовані деякі найпрестижніші університети Південної Африки, він володіє розвиненою системою вищої освіти, а також є одним з найзеленіших міст світу.

Оригінал

Освіта.ua
24.02.2017