Osvita.ua Освіта за кордоном Чому батьки обирають для дітей освіту за кордоном?
Чому батьки обирають для дітей освіту за кордоном?
На правах реклами

Зазвичай на це за питання відповідають: тому що за кордоном освіта – краща. Давайте розберемося, що ж саме входить в це поняття «краща»

Чому батьки обирають для дітей освіту за кордоном?

Українська система освіти склалася так, що держава майже не втручається в хід речей. Середній портрет вчителя старіє, багато викладачів залишається на місцях навіть після виходу на пенсію. Талановиті молоді люди в Україні віддають перевагу роботі в сфері IT або бізнесу замість того, щоб ставати викладачами. Відтак виходить, що 18-ти річних підлітків навчають люди похилого віку, які самі навчались ще за підручниками початку століття, в той час як лінгвістика, економічні і особливо комп’ютерні науки дуже швидко розвиваються, вимагаючи сучасного підходу і нововведень.

Більше 90% програмістів зізнаються, що навчилися своїй майбутній спеціальності не у ВНЗ, а на роботі – у досвідченіших колег або відразу на практиці, виконуючи замовлення іноземних клієнтів. Це говорить про очевидну відсталість рівня освіти в сфері комп’ютерних технологій в Україні. Тому у нас щорічно проходить величезна кількість IT-конференцій, які для рядового програміста є єдиним джерелом теоретичних знать у своїй галузі. Але такі конференції навряд чи можна назвати освітніми – це, швидше, зустрічі з обміну досвідом.

Проблема не тільки з освітою в сфері комп’ютерних технологій. Скількох фотографів ви знаєте особисто? А скільки в країні ВНЗ, які займаються підготовкою професійних фотографів? Навряд чи ви згадаєте хоча б один. Внутрішня будова фотоапарата, мистецтво роботи зі світлом, художня обробка фото і навіть вміння продавати свої фото – це самодостатні дисципліни, які вимагають уважного вивчення, і проходження піврічних курсів у знайомого фотографа не допоможуть. Доки ми тільки намагаємось зрозуміти, примха це чи необхідність, сусідня Польща приймає українських студентів на навчання фотомистецтву, а освіта в Чехії стає доступнішою.

Доки підліток ходить в школу і не замислюється над своїм майбутнім, батьки вже придивляються до його захоплень, заводять бесіди про його успішність, щоб зрозуміти, до якої професії схиляється їхня дитина. У 2015-му році кожен другий школяр проходив курси підготовки до вступу у ВНЗ, щоб добре здати тестування і навчатись на бюджетній формі навчання.

З того часу як ввели так зване ЗНО і скоротили кількість бюджетних місць (на 20% у 2016 році), отримати вищу освіту в Україні стало проблемою. В цей час навчання в Німеччині, Чехії, Італії і Великобританії має величезну кількість програм безкоштовного навчання для іноземців, якими уже успішно користуються українські абітурієнти.

Чим же приваблює європейська система освіти?

В Україні прийнято вважати, що освіта – це наявність у людини відповідного документу, так званої «корочки». Старанно вчив уроки в школі, прочитав літературу по списку – готово, атестат про середню освіту в кишені. Для отримання диплому про вищу освіту потрібно закрити всі сесії і отримати диплом. В результаті виходять енергійні, освічені молоді люди, які не мають уявлення, що їм робити зі своїм життям.

Навчання в Канаді, Європі і США готує освічених людей іншого типу. Це людина, яка вміє творчо мислити і вирішувати проблеми, яка має і знання, і досвід у своїй сфері, не боїться приймати рішення і нести відповідальність. Людина з західною освітою вміє шукати своє місце в житті і будувати кар’єру. Між школою і ВНЗ у неї ще є коледж, який є своєрідною підготовкою до дорослого життя; ВНЗ є його частиною, це спеціальна освіта у вибраній вузькій сфері.

Українські вищі навчальні заклади в принципі не можна порівнювати із західними. Їх немає у світових рейтингах, наші випускники за кордоном мають знову складати іспити, щоб підтвердити свою освіту. З українським дипломом можна будувати кар’єру тільки в Україні. Зовсім інша картина з освітою за кордоном. Іноземні дипломи для наших роботодавців поки що в дивину, закордонних спеціалістів відразу запрошують на керівні посади або наймають  в якості консультантів з високим окладом.

Що потрібно для отримання освіти за кордоном?

Обов’язково знадобиться знання мови і певна попередня підготовка. Мовні курси зараз знайти не проблема, залишається пошук навчальної програми з вигідними умовами для іноземців. Такі зараз пропонують Словаччина, Німеччина, Італія, Швейцарія, США, Канада, Мальта. Список постійно поповнюється. Зверніться в освітнє агенство на зразок Esperanto Study Travel, щоб дізнатися про актуальні пропозиції.

Окрім якісної освіти, такі програми нерідко включають в себе можливість подорожувати по країні, знайомитися з культурою та набувати нових хобі. Багато українців під час навчання на Мальті стають завзятими серферами – заняття, недоступне для жителів нашої країни.

Освіта за кордоном дасть вашій дитині чітку самоідентифікацію, безцінний досвід і величезну кількість кар’єрних перспектив.

За консультацією або допомогою у виборі навчального закладу за кордоном для вашої дитини, ви можете звернутися до агентства Esperanto Study Travel з десятилітнім досвідом роботи:

E-mail: info@etravel.com.ua
Телефони: +38 (044) 592-52-37
МТС: +380 (95) 429-08-00
Life: +380 (93) 503-33-60
http://www.etravel.com.ua/

Освіта.ua
17.08.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!