Як навчатись в країні, мови якої ви не знаєте

Поради як відчувати себе комфортно і одночасно безпечно в країні, мови якої ви не знаєте

Як навчатись в країні, мови якої ви не знаєте

Часто українські студенти опиняються на навчанні в країні, мови якої вони не знають. Наприклад, українці, які навчаються в Німеччині на англомовних програмах, часто зовсім не володіють німецькою мовою. Буває і так, що студент приїжджає в країну за кілька місяців до початку навчання, щоб освоїти мову країни на інтенсивних курсах. У будь-якому випадку не існує більш ефективного способу вивчити іноземну мову, ніж повне занурення в мовне середовище, яке формують місцеві жителі - носії нової для вас мови.

Освітній сайт diversityabroad.com пропонує 5 порад як відчувати себе комфортно і одночасно безпечно в країні, мови якої ви не знаєте:

1. Візьміть ініціативу в свої руки і вивчіть основи

Зовсім не складно вивчити кілька основних фраз, щоб підготувати себе до перебування в країні, яку ви будете називати своїм домом протягом наступних місяців. Деякі навчальні заклади, де вам можливо доведеться вчитися, пропонують мовні програми для новачків абсолютно безкоштовно, тому поцікавтеся у вашому навчальному закладі щодо доступності такої опції. Є також кілька мобільних додатків, таких як Duolingo, які є безкоштовними і можуть допомогти вам в перебуванні за кордоном.

2. Потоваришуйте з місцевими жителями

Дружба з місцевими жителями - це відмінний спосіб навчитися спілкуватися місцевою мовою! Таким чином, ви не тільки зможете знайти друзів з інших куточків світу, а й будете мати реальне уявлення, де місцеві жителі їдять або куди ходять за продуктами, а також познайомитеся із зручними способами переміщення в вашому регіоні.

3. Дізнайтеся у ваших попередників, де найкраще вивчати мову

Якщо ви заздалегідь поцікавитеся можливостями вивчення мови на новому місці, то зможете отримати контакти місцевих викладачів, які зможуть вам допомогти або ж ваших однолітків, які хотіли б, навчаючи вас вчитися вашої рідної мови. У деяких випадках такі рекомендації може надати навчальний заклад, до якого ви прямуєте, тому постарайтеся завчасно отримати такого роду консультацію.

4. Візьміть з собою словники або встановіть мобільні мовні додатки

Після того, як ви опинитесь за кордоном на вас може чекати чимало труднощів. Мало того, що ви не розмовляєте мовою приймаючої країни, вам ще потрібно розбиратися в мапах, світлофорах і графіках руху транспорту. У сукупності все це може викликати неабиякий культурний шок. На щастя, є розумні телефонні додатки, такі як iTranslate, які можуть допомогти вам спілкуватися більш ефективно, якщо ви вирішите покладатися на технології. В іншому випадку, просто візьміть з собою кишеньковий словник або розмовник.

5. Будьте відкритими і гнучкими

Вибір жити в країні, де ви не розмовляєте місцевою мовою, безумовно, гідний захоплення. Знайте, що ваше рішення продовжити навчання за кордоном, де ви не зможете вільно спілкуватися з іншими людьми, може датися вам нелегко, але прийнявши його, не бійтеся труднощів. Якщо ви зупинилися в приймаючій сім'ї, покажіть її членам, що ви зацікавлені в навчанні і попросіть з вами попрактикуватися. Якщо ви живете в студентському гуртожитку, спробуйте скоординувати мовний обмін з іншими студентами.

Незалежно від того, які труднощі ви зустрінете, знайте, що ваші зусилля зроблять вас тільки сильніше. Мало того, що ви зможете розвинути мовні навички, яких у вас ніколи не було раніше, ви також придбаєте терпіння, досвід міжкультурної комунікації та навички вирішення проблем, які можуть, в кінцевому рахунку, принести користь вам як особисто, так і професійно.

Освіта.ua
15.03.2016