Навчання за кордоном робить студентів розумнішими

Дослідження свідчать, що мислення студентів стає більш гнучким, творчим і комплексним

Навчання за кордоном робить студентів розумнішими

Навчання за кордоном наділяє студентів здатністю мислити більш комплексно і творчо, в результаті чого вони демонструють більші професійні успіхи. Такі результати останніх досліджень щодо впливу зарубіжного досвіду на розвиток особистості.

Так, дослідження проведене доцентом бізнес-школи INSEAD Вільямом Меддоксом свідчить про те, що за ступенем адаптації студентів у процесі міжкультурної взаємодії можна було передбачити наскільки комплексним буде їхнє мислення.

Тобто, студенти, які прийняли відкриту і адаптивну позицію по відношенню до зарубіжних культур стали більш здатними створювати зв'язки між різнорідними ідеями.

За рівнем міжкультурної взаємодії студентів також можна було передбачити кількість пропозицій з працевлаштування, які вони отримали після завершення програми.

В цілому, Меддокс пише: «Люди, які мають міжнародний досвід або ідентифікують себе з більш ніж однієї національністю, краще вирішують проблеми і проявляють більше творчості. Більше того, ми виявили, що люди з таким міжнародним досвідом скоріше будуть створювати нові підприємства та продукти».

Інший дослідник - Ангела Леунг, доцент психології в Singapore Management University, досліджувала психологічні наслідки проживання за кордоном. Вона повідомляє, що люди з більшим досвідом різних культур краще здатні генерувати творчі ідеї і створювати несподівані зв'язки між поняттями.

Як і Меддокс, Леунг виявила, що переваги, які дає життя за кордоном, отримують ті, хто готовий пристосуватися до культури приймаючої країни: «Творчі переваги є наслідком міжкультурного досвіду і залежать від того, наскільки люди відкривають себе для зарубіжних культур. Ця відкритість включає в себе толерантність до невизначеності, доступність, відсутність замкнутості і категоричності».

При цьому Девід Терріолт, доцент освітньої психології в University of Florida довів, що такий стрибок у здібностях є виключно набутим завдяки навчанню за кордоном феноменом, оскільки при тестуванні трьох груп студентів: які навчалися за кордоном, які планували навчатися за кордоном, і які не планують вчитися за кордоном найвищі результати в творчому мисленні продемонстрували саме ті, хто навчався за кордоном.

Time
25.12.2015