П'ять основних труднощів навчання за кордоном

Ваша підготовленість до труднощів допоможе прибрати основні перешкоди з вашого шляху

П'ять основних труднощів навчання за кордоном

Українські студенти, які планують здобувати освіту за кордоном, можуть цілком виправдано розраховувати на незабутній продуктивний досвід. Однак треба розуміти, що цей досвід буде складатись не тільки з радощів багатогранного пізнання нового, а і з деяких характерних для навчання за кордоном труднощів. Освітній портал QS Top Universities пропонує майбутнім іноземним студентам заздалегідь підготуватись до таких труднощів і розглянути типові шляхи їх подолання. Ваша підготовленість до можливих складних ситуацій допоможе прибрати основні перешкоди з вашого шляху.

1. Відчуття себе чужинцем

Незалежно від того, до якої країни ви вирушаєте, швидше за все, ви відчуєте себе чужинцем, принаймні, на певний час. Ви можете зловити себе на думці, чому ваш еспресо завжди коштує дорожче, ніж кава місцевих жителів, або чому всі сміються, коли ви не зрозуміли якийсь жарт.

У більшості країн навряд чи вас будуть виділяти з числа інших свідомо, але відчуття себе аутсайдером може перший час утомлювати вас, доки ви не адаптуєтесь до нових культурних норм.

Не дозволяйте цьому відчуттю стати перешкодою на вашому шляху. Практично всі іноземні студенти кажуть, що їхнє оточення під час навчання за кордоном було дуже позитивним і доброзичливим, і хоча такі студенти можуть ніколи й не стати по-справжньому своїми в чужому середовищі, ця проблема з часом стає менш відчутною.

2. Подолання мовного бар'єра

Це, напевно, найбільш очевидна проблема навчання за кордоном. Подолання мовного бар'єра може означати, що ви посилено намагаєтесь вивчити нову мову практично з нуля або, можливо, просто думали, що вільно володієте мовою, але виявилося, що ви не у змозі розпізнавати на слух місцевий акцент.

Навіть якщо ви вчитесь у країні, де розмовляють тією ж мовою, що й на батьківщині, вас чекають інші мовні нюанси. Наприклад, деякі сленгові фрази, поширені в одному регіоні, здаються дивними в іншому.

Але, навіть незважаючи на те, що вам, крім усього іншого, доведеться познайомитися і з місцевим студентським сленгом, проблема мовного бар'єра досить швидко вирішується завдяки повному зануренню в мовне середовище.

3. Звикання до різниці валютних курсів

Звикання до курсової різниці також складний процес. Наприклад, той, хто вчився у Коста-Ріці, повинен пам'ятати, що 500 костаріканських колонів складають один долар США. А в континентальній Європі один євро насправді коштує один долар сорок центів.

Постарайтесь виробити для себе систему швидкого перетворення цін і курсів так, щоб ви могли ефективно оцінювати, наскільки дорогою є річ при купівлі, а також познайомтеся з реальними цінами на основні продукти – тобто з тими, за якими їх купують місцеві жителі.

Як і більшість труднощів навчання за кордоном, різниця валютних курсів є одним з тих моментів, які насправді не відчуваються, якщо ви перебуваєте у країні протягом короткого часу, але дуже впливають, якщо ви приїхали на семестр чи більше. Не витрачайте ваші євро так, як ніби це були долари!

4. Віддаленість від друзів і близьких

Життя за кордоном дивовижне..., коли все йде добре. Але коли випадають випробування, ви можете відчувати себе самотньо. Ваше «коло підтримки» із сім'ї та друзів буде віддалене від вас на сотні, якщо не на тисячі кілометрів. Навіть якщо ви раніше не здогадувались, наскільки ваші близькі важливі для вас, тепер ви в цьому переконаєтесь.

Ця особливість навчання за кордоном, імовірно, буде найбільш відчутною протягом перших кількох місяців. Але з часом ви сформуєте місцеве коло підтримки, і через півроку-рік все буде добре!

5. Інтеркультурні непорозуміння

Як іноземець ви не знаєте всіх нюансів місцевої культури та всіх її неписаних правил. Необхідно усвідомити: ви будете робити помилки, і від багатьох з них вам може бути дійсно ніяково. Не дивуйтесь – учіться на таких непорозуміннях і більше їх не повторюйте. Знову ж таки, через півроку-рік ви будете достатньо обізнаними, щоби знати всі ці неписані правила та закони.

Одним із прикладів є міцність рукостискання, яка значно варіюється від країни до країни. Наприклад, у США міцне рукостискання є нормою. Людину з млявим рукостисканням розглядають як слабку. У той же час у багатьох частинах Європи та Азії міцне рукостискання може сприйматися як вияв грубості.

Найпростіший спосіб уникнути безлічі культурних непорозумінь – це спостерігати, що і як роблять інші. Якщо виникають сумніви, просто спитайте! Ви виявите, що більшість місцевих жителів із задоволенням вам розкажуть про свої звичаї й охоче поділяться своїми «корінними» секретами.

Підсумкові роздуми

Цей список може спантеличити вас, але не турбуйтесь! Його пункти виглядають більш складними, ніж є насправді. На думку спадає життєва мудрість: «Шлях до успіху пролягає через труднощі». Практично всі люди, які навчалися за кордоном, можуть послатись на цю думку.

Переважно кожний з таких людей зіштовхувався з якою-небудь або кількома такими ситуаціями. Та, попри все, більшість іноземних студентів отримують продуктивний, успішний і незабутній досвід навчання за кордоном, який не тільки допомагає їм у майбутньому, а й формує його.

topuniversities.com
28.12.2015