IELTS чи TOEFL: який саме тест вибрати?

Тести IELTS і TOEFL розрізняються підходами, структурою, критеріями, стилем мови та варіантами відповідей

IELTS чи TOEFL: який саме тест вибрати?

Українці, які бажають навчатись або працювати в англомовному середовищі, швидше за все, зіштовхнуться з необхідністю підтвердити свою мовну кваліфікацію за допомогою одного із двох найпоширеніших і визнаних у всьому світі тестів англійської мови – IELTS (тест-система міжнародної англійської мови) або TOEFL (тест з англійської мови як іноземної).

Незважаючи на те що обидва тести точно визначать ваш рівень володіння англійською мовою, вони відрізняються підходами, структурою та навчальними критеріями, тож ви повинні добре подумати, який саме тест вибрати.

Що таке IELTS?

IELTS – тест з англійської мови, який використовується для освітніх, імміграційних і професійних цілей, приймається в більш ніж 9000 установах у 130-ти країнах світу. Цей тест одночасно адмініструється трьома організаціями: Британською Радою, Cambridge ESOL Examinations та IDP Education Australia. IELTS використовує британську англійську і, швидше за все, буде охочіше прийматись установами Великобританії та країн Співдружності, таких як Нова Зеландія та Австралія. У залежності від вимог вашої програми навчання вам, можливо, треба буде скласти або академічну (Academic IELTS)  або загальну версію (General Training IELTS) іспиту.

Що таке TOEFL?

Тест TOEFL перевірить вашу здатність спілкуватись англійською мовою в конкретних академічних, університетських та аудиторних умовах. Тест приймається в більш ніж 8500 установах у 130-ти країнах, а також у Великій Британії, США та Австралії, у всіх світових університетах з топ-100. TOEFL адмініструється американською організацією освіти Testing Service і проводиться американською англійською. До цього тесту більш прихильно ставляться американські установи.

Загальні відмінності

Крім різних стилів англійської мови, відповіді на екзаменаційні запитання тесту TOEFL вибираються з безлічі запропонованих, у той час як IELTS вимагає відповідати на ряд різних типів запитань за допомогою короткої відповіді, заповнення пропусків і виконання коротких завдань-есе. Тест IELTS значно коротше і триває близько двох годин 40 хвилин проти чотирьох годин TOEFL.

Є лише один тип іспиту TOEFL, і виконується він повністю на комп'ютері, у той час як два типи іспиту IELTS виконуються на папері. Студенти, які проходять тест в освітніх цілях, складають академічний іспит IELTS, у той час як в імміграційних і деяких професійних цілях застосовується загальна версія іспиту.

IELTS і TOEFL використовують різні способи мислення та вирішення проблем. Оскільки тест TOEFL в основному пропонує студентам вибір з багатьох відповідей, вони повинні мислити аналітично та зважити відмінності між усіма запропонованими варіантами.

IELTS вимагає більшого використання пам'яті, орієнтований на ширші навички розуміння, оскільки студенти зіштовхуються з різними типами запитань.

Структура іспитів

Розмовні навички


Розмовний компонент мають обидва іспити, але розмовний тест IELTS приймається екзаменатором особисто. У разі TOEFL ваші відповіді на шість запитань будуть записуватись у мікрофон, а потім надсилатися групі із шести перевіряючих, у той час як оцінка розмовного блоку IELTS буде визначатись лише одним екзаменатором.

Розмовний тест IELTS займає 11–14 хвилин і може прийматись не обов'язково в той же день, що й інші компоненти іспиту, у той час як аналогічний тест TOEFL займає близько 20-ти хвилин і проходить завжди в той же день, що й інші складові іспиту.

Іспит IELTS запропонує вам розрізнити ряд деяких акцентів англійської мови, а TOEFL зосереджений лише на американській англійській.

Навички письма

Письмовий компонент іспиту TOEFL набирається на комп'ютері на відміну від паперових версій іспиту IELTS.

TOEFL вимагає виконати два завдання, перше з яких – написання есе на п'ять абзаців із 300–350 слів. Для другого завдання вам треба робити нотатки із прочитаного тексту та виступів лектора на одну й ту саму тему та використовувати їх, щоби побудувати відповідь у 150–225 слів.

Письмовий тест IELTS також має дві секції, перша з яких вимагає, щоб ви узагальнили або пояснили інформацію, подану у вигляді малюнка, діаграми або таблиці. У другій секції ви повинні будете написати відповідь у 200–250 слів на певну точку зору, аргумент чи прохання написати в певному мовному стилі.

Навички читання

Тести читання обох іспитів дуже схожі: тест TOEFL складається із трьох-п'яти секцій, на читання яких у вас буде по 20 хвилин і які взяті з вашого майбутнього академічного контенту. Вам доведеться відповісти на ряд запитань з безліччю варіантів відповідей, щоби продемонструвати, наскільки добре ви зрозуміли тексти.

Тест читання IELTS має три секції також по двадцять хвилин з текстами академічного характеру, але з більш широким діапазоном типів запитань, на які треба буде відповісти, заповнюючи пропуски або за допомогою короткої відповіді. Запитання також призначені для перевірки того, наскільки ви добре зрозуміли текст у його конкретному контексті застосування, ідей і стилю.

Аудіювання

Тести IELTS і TOEFL досить значно різняться у своїх компонентах аудіювання.

Тест аудіювання TOEFL триває 40–60 хвилин і передбачає прослуховування уривків з університетських лекцій чи розмов на університетському кампусі. Вам буде необхідно робити нотатки під час прослуховування й після нього відповісти на ряд запитань з багатьма варіантами відповідей.

У разі IELTS студенти можуть відповідати на запитання, доки слухають записи. Їм треба буде дати відповіді на різні типи запитань і виконати вправи різного обсягу.

Оцінка тестів

У цілому оцінюються розмовний і письмовий розділи TOEFL, а також словниковий запас, стиль письма та граматика. У IELTS загальна оцінка складається на основі окремих оцінок окремих критеріїв, таких, як ваше використання логіки, зв'язного мовлення, граматики та швидкості.


Наприклад, есе з логічною послідовністю ідей, але слабкою граматикою отримає більшу оцінку на іспиті TOEFL, у той час як есе із сильною граматикою й лексикою, але з більш слабо вираженою ідеєю буде краще оцінюватися за критеріями IELTS.

IELTS оцінюється за шкалою від 1 до 9 із кроком 0,5, де ваш загальний бал є середнім арифметичним ваших окремих показників у всіх чотирьох тестах. Ваша загальна оцінка округлюється до найближчого кроку, тобто, якщо ваш загальний середній бал 6,25, то його округлять до остаточного балу 6,5.

TOEFL є одинарним тестом, який оцінюється у 120 балів.

Розуміючи відмінності цих двох тестів, а також знаючи свої сильні та слабкі сторони, ви зможете прийняти рішення, який саме тест допоможе вам краще розкрити своє знання англійської.

hotcoursesabroad.com
21.12.2015