Освітня програма КНУ та University of Nicosia

Програма подвійних дипломів між Університетом Нікосії та Інститутом міжнародних відносин

Освітня програма КНУ та University of Nicosia

Студенти 5 та 6 курсів Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Шевченка мають можливість навчання за програмою подвійних дипломів в Університеті Нікосії. За успішними результатами навчання передбачається отримання студентом диплому магістра з «Міжнародних відносин та Європейських досліджень».

Програма розрахована на три місяці, і відповідно до вподобань студента, він може обрати для навчання як осінній семестр, так весняний. Осінній розпочинається наприкінці вересня, а весняний - у лютому.

Програма навчання включає в себе шість курсів, чотири обов'язкових і два за вибором.

Серед обов’язкових предметів:

 • Теорія міжнародних відносин (Theory of International Relations);
 • Історія і політика сучасної Європи (Modern European History and Politics);
 • Міжнародна політична економія (International Political Economy);
 • Європейська інтеграція (European Integration).

Що стосується двох дисципліни за вибором, то студенти мають право вибрати два курси з таких предметів, як:

 • Європейський союз і мир (The European Union and the World);
 • Аналіз конфліктів (Conflict Analysis);
 • Кіпр та енергетична безпека (Cyprus and Energy Security);
 • Міжнародне право (International Law);
 • Роль медія в міжнародних відносинах (The Role of the Media in International Relations);
 • Права людини і обговорення моралі в міжнародних відносинах (Human Rights and Ethnical Debates in International Relations);
 • Політика Близького Сходу (Middle Eastern Politics).

Щодо проживання, то студентам пропонуються різні варіанти житла відповідно до їхніх побажань. У класичному вигляді це апартаменти, в яких мешкають від двох до чотирьох студентів. У кожного є власна кімната, спільною є лише кухня та кімната відпочинку. Іншим варіантом проживання може стати окрема кімната в висококласному гуртожитку UnicHalls.

Для відвідання Кіпру студенту необхідна Pro-visa. Дану візу можна отримати он-лайн на сайті посольства Республіки Кіпр. Після заповнення анкети через 2-3 дня студент отримає електронну візу для перебування на Кіпрі протягом 90 днів.

Також для участі у програмі необхідно надати: диплом бакалавра, додаток до диплома з оцінками, резюме та страховку. Всі документи мають бути перекладені англійською мовою.

Складання іспитів IELTS / TOEFL не вимагається, але оскільки навчання відбувається англійською мовою, рівень знань студента повинен бути не нижче Intermediate.

Студентка КНУ ім. Шевченка Євгенія Шевченко, яка стала учасником програми подвійних дипломів між Інститутом міжнародних відносин та Університетом Нікосії та відвідала Кіпр під час осіннього семестру в 2014 році:

Загальні враження від Університету Нікосії чудові: університет, як зовні так і зсередини дуже гарний і сучасний. Навчальний заклад має дві ідеальні столові: в одній шалено смачний гарячий обід, друга більше як кафетерій з булочками і салатами. Великий плюс - Wi-fi на всій території університету, а також у кожній аудиторії.

Класні кімнати дуже затишні, коли було спекотно - включали кондиціонер, у грудні - кондиціонер був включений на тепло.

Відвідування уроків і спілкування з викладачами. Спочатку було складно звикнути до графіку занять у другу зміну з 18.00-21.00, але потім зрозуміли суть зручності даного часу, оскільки днем я відвідувала уроки грецької та італійської, а також спортивні гуртки.

Викладачі в університеті чудові, з усіма питаннями можна звернутися за допомогою як особисто, так і електронною поштою.

Враження про позаурочної життя університету відмінне, студентське життя на найвищому рівні, нудьгувати не доводиться. Університет пропонує велику кількість «societies» за інтересами, особисто я брала участь в "Outdoors activities", де я була одним з організаторів екскурсій до Пафосу і Лімассолу. Також я брала участь в "Table tennis society" та відвідувала тренування з тенісу 4 рази на тиждень.

З дівчатами із "Dance society" ми організовували два танцювальні заходи. Окрім цього я кілька разів відвідала Ларнаку, Лімассол, Пафос і гори Троодос. Брала участь в дискусії організованої Університетом Нікосії на тему «Російсько-український конфлікт», де на дебатах була представником України. А також була волонтером з організації конференції TEDxUniversityofNicosia.

Освіта.ua
04.12.2015