Поради батькам: безпека навчання дітей за кордоном

Підготуйтесь до перебування вашої дитини за кордоном, використовуючи ці прості поради

Поради батькам: безпека навчання дітей за кордоном

Навчання за кордоном може стати найбільш корисним досвідом у житті. Воно може змінити світогляд, відкрити шлях для всього нового й зав'язати міжнародні дружні стосунки.

Доки ваша дитина вивчає глянцеві брошури про навчання за кордоном, ви можете ознайомитися з порадами, які стосуються її безпеки: від вибору правильного плану страхування до реакції на виникнення надзвичайної ситуації.

Переважна більшість інтернаціональних студентів отримують свій освітній досвід без інцидентів, але все ж краще знати, як на них реагувати.

Основні поради щодо безпеки навчання за кордоном

1. Користуйтесь тільки офіційним таксі


Залишаючи галасливий аеропорт і відчуваючи втому від польоту, хочеться сісти в перше-ліпше таксі. Але не робіть цього, а пройдіть у спеціально відведене місце, де формується черга на офіційні авторизовані таксі. В інших ситуаціях не використовуйте таксі, які не мають на зовнішньому борту телефонного номера або назви компанії, оскільки такі машини, імовірно, є неофіційними. Будьте обережними, коли вам пропонують послуги неавторизованих таксі.

2. Обговорюйте плани поїздок

Якщо ваша дитина подорожує в інші міста або країни на вихідні, обговоріть її плани хоча би по електронній пошті. Оновлення статусів у соціальних мережах або блогах також є варіантом, оскільки дозволяє всім бачити, що в дитини все добре.

3. Остерігайтесь кишенькових злодіїв

Один іноземний студент розповів, як увечері в Парижі на сходинках Сакре-Кер розмовляв з іншими студентами. Раптом підійшов чоловік і попросив сигарету. Він залишив товариство так швидко, як і з'явився, але згодом виявилося, що у двох студентів зникли гаманці. Тому візьміть собі за правило завжди тримати під контролем ваші речі й використовувати спеціальні пояси-гаманці в аеропортах і на вокзалах.

4. Вивчіть закони країни, в якій перебуватимете

Коли ви перетинаєте кордон, вас більше не захищають закони й конституційні права вашої країни. У разі непорозуміння вам не вдасться виправдатися словами «Я не знав цього закону» або «Я громадянин України». Якщо у вас виникнуть проблеми із законом, вам треба буде зв'язатися з найближчим консульством, яке зможе допомогти вам знайти адвокатів, що розмовляють вашою мовою. Щоб залишатись у безпеці, зробіть її своїм пріоритетом та ознайомтеся із законами країни, в якій перебуватимете.

5. Слідкуйте за місцевими подіями та новинами

Завжди треба знати, які події розгортаються навколо вас. Наприклад, якщо у вашому районі сезон дощів, дізнайтесь, яких доріг і територій слід уникати. Якщо ви почуєте про бурхливі протести, заплановані в сусідньому місті, уникайте подорожей туди у вихідні. Запитуючи місцевих жителів, читаючи новини та дотримуючись рекомендацій вашого консульства, ви зможете добре орієнтуватись у ситуації та коригувати ваші плани з урахуванням найбільшої безпеки.

Що треба знати про туристичне та медичне страхування

Неважливо, скільки триває програма навчання – чотири тижні чи чотири місяці, у будь-якому випадку ваша дитина повинна мати міжнародну медичну страховку на кожний день перебування за кордоном.

По-перше, перевірте, чи входить у вартість програми навчання за кордоном базова туристична або медична страховка. Ось основні випадки, які зазвичай покриває страховка:

  • Затримка/відміна рейсів.
  • Утрата або крадіжка багажу.
  • Базове медичне обслуговування (транспортування, невідкладна терапія травм і хвороб).

Але вона, як правило, не покриває:

  • Травми від занять спортом і пригодницького туризму.
  • Попередньо існуючі медичні проблеми.
  • Травми, отримані під впливом алкоголю або наркотиків.
  • Ускладнення від скасування вживання лікарських засобів.

Постарайтесь не купувати перший-ліпший поліс чи найдешевший варіант, бо він може не покривати можливих потреб вашої дитини. Обов'язково переконайтеся, що поліс включає в себе дороге медичне транспортування, а також госпіталізацію та лікування в разі непередбачених екстрених ситуацій.

Інші питання, які вам допоможуть вибрати правильний план страхування

Чи є в моєї дитини вже відомі проблеми зі здоров'ям? Чи то астма, чи проблеми із серцем, переконайтеся, що ви знайдете план, який охоплює можливі витрати на лікування вже існуючих захворювань за кордоном. Навіть якщо у плані зазначено, що це так, переконайтеся, що цього буде достатньо.

Чи буде моя дитина дуже активною? Травми, отримані практично на всіх спортивних заходах за кордоном, зазвичай не покриваються основними міжнародними планами медичного страхування. Якщо ваша дитина має намір кататись на лижах, їздити на велосипеді чи мопеді, то можете додати це в додатковий план страховки, щоб убезпечити її.

Якою є вартість дороги? Добрий базовий план страхування подорожей буде включати покриття «переривання рейсу або його затримку», тобто в разі затримки або скасування рейсу вам відшкодують будь-які витрати, пов'язані з готелями, й т. і.

Поради, як реагувати на надзвичайні ситуації

За кордоном, як і вдома, ми можемо злягти із грипом або втратити гаманець. Але в незнайомій обстановці ці ситуації можуть бути більш напруженими, якщо ви до них не готові.

Ось як вирішувати несподівані проблеми за кордоном

Якщо дитина втрачає банківську карту


Необхідно негайно зателефонувати в банк і заблокувати карту. Перед від'їздом переконайтеся, що дитина знає, як дістатись до банку, щоби повідомити про загублену карту за кордоном. Вона завжди повинна мати відповідний номер телефону, номер банківського рахунку та ксерокопію банківської карти.

Бажано, щоб у вашої дитини були надійні друзі або люди, які допоможуть у випадку, якщо щось піде не так.

Використовуйте резервну карту. Заміна картки зазвичай займає 2–3 робочих дні. Наявність додаткової банківської карти може знадобитись у надзвичайних ситуаціях.

Грошові перекази. Якщо дитина дійсно у скрутному становищі, ви завжди можете переказати їй гроші. Дитина зможе забрати гроші з найближчого місцевого відділення грошових переказів, надавши посвідчення особи з фотографією та кодовий номер операції. Western Union є найбільш надійним способом оперативно відправити гроші за кордон.

Якщо дитина втратить свій паспорт

Вона повинна буде відвідати найближче консульство й подати заявку на отримання тимчасового паспорта. Щоби подати таку заявку, необхідно буде надати своє фото та ксерокопію старого паспорта, тому переконайтеся, що все це дитина має.

Якщо є необхідність невідкладної медичної допомоги

Зателефонуйте на місцевий номер екстреної допомоги. У більшості європейських країн екстрений номер 112 може викликати швидку допомогу, поліцію або пожежну службу. Переконайтеся, що дитина знає цей номер для своєї країни.

Зателефонуйте в найближче консульство. Якщо життю дитини немає безпосередньої загрози, найближче посольство або консульство може надати список прилеглих хороших лікарень і лікарів, включаючи тих, що розмовляють вашою рідною мовою.

Зверніться у страхову компанію. Ознайомте їх з вашою ситуацією й подавайте позов на відшкодування витрат, як тільки можливо. Більшість великих страхових компаній мають 24-годинну лінію екстреної підтримки.

Повідомте про ситуацію куратора програми навчання за кордоном, а також у кампус. Деякі програми навчання за кордоном мають 24-годинну лінію, куди студенти й батьки можуть вийти на телефонний зв’язок з терміновими питаннями.

Завжди майте з собою такі контакти для непередбачених ситуацій

Майте контактні телефони та адресу вашого посольства/найближчого консульства
. Якщо реєстрація вашої поїздки в посольстві не відбувається автоматично, постарайтесь переконатися, що ваша подорож зареєстрована в посольстві, яке зможе в разі непередбачених обставин вам допомогти або проінформувати вас про можливу небезпеку. Якщо ваша дитина втрачає паспорт, має проблеми із законом або потребує медичної чи юридичної допомоги, місцеве консульство зможе вам допомогти.

Майте контактні телефони та адресу страхової компанії. Вони зможуть надати вам допомогу та сприяння, так що бажано вибирати поліс із такою можливістю.

Майте будь-які можливі локальні контакти. Переконайтеся, що у вас є контактні телефони кількох людей у країні навчання, таких як одногрупник вашої дитини та координатор програми навчання за кордоном.

Прочитавши все це, ще раз подумайте про те, як багато переваг і можливостей дасть вашій дитині навчання за кордоном, а також про те, що для переважної більшості іноземних студентів зарубіжний досвід проходить без серйозних ускладнень. У той же час, знаючи, як реагувати на небажані ситуації за кордоном і маючи на цей випадок план дій, ви зможете відправити свою дитину за кордон упевнено та спокійно.

gooverseas.com
01.12.2015