Osvita.ua Освіта за кордоном Інвестиції в освіту – раціональний вибір людини
Інвестиції в освіту – раціональний вибір людини
На правах реклами

Фундація CEASC організовує навчання та стажування талановитих студентів і викладачів за кордоном

Інвестиції в освіту – раціональний вибір людини

Якість підготовки фахівця залежить від багатьох чинників – мотивації студента під час навчання, відповідальної позиції викладачів, узгодженості навчальної програми з реальними поточними та майбутніми потребами ринку праці.

Відсутність навіть одного з цих чинників може призвести, і на практиці часто призводить, до проблем у випускників із подальшим працевлаштуванням. Нерідкою є ситуація, коли молоді люди одразу після університету поповнюють армію безробітних, або розпочинають професійну кар'єру з позицій, де не застосовують отримані за спеціальністю знання.

Роботодавці нарікають на те, що випускники вишів на тлі кадрового голоду компаній цілковито відірвані від реалій і нездатні виконувати професійні обов'язки одразу після працевлаштування.

У приватних бесідах управлінці і власники компаній риторично запитують: «Чому я маю сплачувати податки, які ідуть на нібито безкоштовну освіту і при цьому організовувати для випускника кількарічні «курси післядипломної освіти» на базі власної компанії, відволікаючи дорогоцінний ресурс і несучи збитки через некомпетентність молодого фахівця»?

Звісно, ця проблема комплексна і потребує широкого обговорення за участі усіх сторін процесу, з формуванням подальшої програми заходів з підвищення якості професійної освіти. І розпочнуть цей процес ті студенти і викладачі, які вже сьогодні усвідомлюють ризики збереження освітньої системи у незмінному вигляді як для країни в цілому, так і для їхнього професійного майбутнього зокрема. Такі люди вже шукають шляхи подолання кричущих протиріч. Нехай поки що ці зусилля розрізнені, але реформи, як правило, починають ініціативні люди або високомотивовані невеликі колективи, і лише потім їхні ідеї і зусилля захоплюють загал, об'єднуються в систему і втілюються масово.

Розуміючи ці закономірності, колектив фундації CEASC протягом багатьох років організує навчання для ініціативних студентів та викладачів за кордоном, створюючи можливості для всебічного обміну досвідом з зарубіжними колегами. Оскільки іноді не варто «винаходити велосипед», особливо у випадку, коли частина проблем – типові і рішення для їх подолання знайдені іншими професійними спільнотами.

Цієї осені фундацією заплановані кілька проектів зі стажування учасників українського освітнього процесу за кордоном. Перший з них - студентська навчально-виробнича практика «Трансфер інновацій або Вихід на сучасний ринок праці ЄС».

Протягом тижневого стажування студенти відвідають провідні університети Польщі, підприємства та інституції, які успішно працюють в європейському економічному просторі та отримають Сертифікат – свідоцтво про проходження зарубіжної навчально-ознайомчої практики. Результатом стане раціональна оцінка рівня власної професійної підготовки та знання мов з огляду на можливість працевлаштування в компанії, яка діє згідно з європейськими нормами.

Це важливо для тих майбутніх випускників, котрі розуміють, що економічна інтеграція України з ЄС потребуватиме фахівців відповідного рівня підготовки. Як показує практика, внаслідок подібних стажувань студенти або складають ґрунтовну програму з самоосвіти, або приймають рішення про навчання на магістратурі в одному з європейських університетів. Для викладачів в рамках цього проекту передбачена програма «10+» - формат, у якому викладач українського вишу може зібрати групу з десятьох та більше студентів і отримати право взяти участь у поїздці безкоштовно.

Другий проект, логічно пов'язаний з першим - англомовна магістратура у сфері бізнес-освіти для студентів другого та третього років навчання INTERNATIONAL BUSINESS. Переваги участі у цьому проекті: європейський диплом, можливість стажування в польських та міжнародних корпораціях, можливість проходження практики в країнах ЄС за програмою ERASMUS, обов’язкова пропозиція працевлаштування для випускників напрямку International Business по завершенню навчання.

Слід зазначити, що при більшості польських університетів діють академічні бізнес-інкубатори, які комплексно допомагають студентам в організації власного бізнесу ще під час навчання. Тому результатом стажування може стати не лише гарантоване працевлаштування, але і власна компанія, зареєстрована в одній з країн ЄС. Ця пропозиція сформована з урахуванням інтересів тих студентів, які вже мають проектні ідеї, але поки що не знають, як оформити їх в проект і звідки залучити ресурс для реалізації.

І, нарешті, третій проект - дводенне закордонне стажування для викладачів українських ВНЗ «Сучасний університет – проектний підхід до організації роботи відповідно до положень європейських кваліфікаційних рамок».

Цей формат з обміну досвідом корисний тим викладачам і науковцям, які мають амбіції виходу на міжнародний рівень у професійній діяльності: публікації статей в міжнародних спеціалізованих виданнях, отримання пропозицій про співпрацю від європейських університетів, у тому числі в якості запрошених професорів, отримання фінансової підтримки наукової та дослідницької діяльності зі спеціальних фондів ЄС, забезпечення доступу у якості дослідників до висококласних європейських дослідницьких інфраструктур (включаючи е-інфраструктури).

Деякі читачі можуть поставити під сумнів необхідність навчання за кордоном під час кризи, оскільки такі стажування – частина довготермінового планування, яке утруднене в умовах нестабільності. Проте саме в умовах кризи інвестиції в освіту і формування мережі професійних зв'язків за межами повсякденного спілкування і практик – золота акція, яка може забезпечити людині додаткові точки опори у будь-якій ситуації.

Освіта.ua
09.09.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!