Osvita.ua Освіта за кордоном Бюджетну програму з навчання за кордоном дофінансують
Бюджетну програму з навчання за кордоном дофінансують

Державна програма з освіти за кордоном буде профінансована, але додаткових коштів виділено не буде

Бюджетну програму з навчання за кордоном дофінансують

У Міністерстві освіти і науки повідомили, що кошти на реалізацію державної програми з навчання та стажування українських студентів, аспірантів та науковців за кордоном у 2013/2014 навчальному році будуть виділені, однак додаткового фінансування програми бюджетом не передбачено.

"В поточному 2013/2014 навчальному році за результатами конкурсного відбору направлено 305 осіб, з 44 українських вищих навчальних закладів: 138 студентів, 75 аспірантів і 92 наукових та науково-педагогічних працівника", - повідомили в МОН.

У відомстві зазначили, що для фінансування навчання та стажування українців за кордоном Державним бюджетом України передбачено майже 25 млн. грн., з яких 16,7 млн. грн. надійшло до вищих навчальних закладів ще у першому семестрі 2013/14 навчального року, в другому семестрі передбачено 8,2 млн. грн., з них 4 млн. грн. теж вже надійшло до вищих навчальних закладів.

"Помісячним розписом фінансування передбачено, що фінансування за даною бюджетною програмою в повному обсязі буде здійснено до завершення поточного навчального року. Зокрема, за попередньою інформацією Державної казначейської служби України: у квітні 2014 р. – 4 млн. грн., та 0,2 млн. грн. – у червні 2014 р.", - пояснюють у МОН.

Щодо додаткового виділення коштів з Державного бюджету для учасників зазначеної бюджетної програми, то сьогодні така можливість відсутня, оскільки відповідно до змін, внесених Верховною Радою України у березні 2014 р. до Закону України "Про державний бюджет на 2014 рік", кошти на реалізацію зазначеної бюджетної програми не передбачені.

Водночас, у Міністерстві освіти і науки зазначають, що згідно з Положенням про навчання та стажування у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном, вищі навчальні заклади та наукові установи можуть здійснювати фінансування витрат, пов'язаних з навчанням та стажуванням, за рахунок інших джерел.

Як відомо, бюджетна програма з навчання і стажування за кордоном реалізується з квітня 2011 року.

Освіта.ua
30.04.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!