Бюджетну програму з навчання за кордоном дофінансують

Державна програма з освіти за кордоном буде профінансована, але додаткових коштів виділено не буде

Бюджетну програму з навчання за кордоном дофінансують

У Міністерстві освіти і науки повідомили, що кошти на реалізацію державної програми з навчання та стажування українських студентів, аспірантів та науковців за кордоном у 2013/2014 навчальному році будуть виділені, однак додаткового фінансування програми бюджетом не передбачено.

"В поточному 2013/2014 навчальному році за результатами конкурсного відбору направлено 305 осіб, з 44 українських вищих навчальних закладів: 138 студентів, 75 аспірантів і 92 наукових та науково-педагогічних працівника", - повідомили в МОН.

У відомстві зазначили, що для фінансування навчання та стажування українців за кордоном Державним бюджетом України передбачено майже 25 млн. грн., з яких 16,7 млн. грн. надійшло до вищих навчальних закладів ще у першому семестрі 2013/14 навчального року, в другому семестрі передбачено 8,2 млн. грн., з них 4 млн. грн. теж вже надійшло до вищих навчальних закладів.

"Помісячним розписом фінансування передбачено, що фінансування за даною бюджетною програмою в повному обсязі буде здійснено до завершення поточного навчального року. Зокрема, за попередньою інформацією Державної казначейської служби України: у квітні 2014 р. – 4 млн. грн., та 0,2 млн. грн. – у червні 2014 р.", - пояснюють у МОН.

Щодо додаткового виділення коштів з Державного бюджету для учасників зазначеної бюджетної програми, то сьогодні така можливість відсутня, оскільки відповідно до змін, внесених Верховною Радою України у березні 2014 р. до Закону України "Про державний бюджет на 2014 рік", кошти на реалізацію зазначеної бюджетної програми не передбачені.

Водночас, у Міністерстві освіти і науки зазначають, що згідно з Положенням про навчання та стажування у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном, вищі навчальні заклади та наукові установи можуть здійснювати фінансування витрат, пов'язаних з навчанням та стажуванням, за рахунок інших джерел.

Як відомо, бюджетна програма з навчання і стажування за кордоном реалізується з квітня 2011 року.

Освіта.ua
30.04.2014